Image Alt
  /  Hiszpania

Przydatne informacje

Loty do Hiszpanii

Obecnie bez problemu można dostać się do Hiszpanii na Costa Blanca (nowoczesne lotnisko w Alicante) drogą lotniczą z wielu polskich miast: Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia, ale także z Niemiec z Berlina. Lot nie jest męczący, trwa zaledwie ok. 3 godzin.

Opieka zdrowotna

Ważną informacją jest to, iż możecie cieszyć się bezpłatną opieką hiszpańskich lekarzy, dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Co warto zobaczyć na Costa Blanca w Hiszpanii?

Tabarca-wyspa w Hiszpanii

Tabarca – to niewielka wysepka na Morzu Śródziemnym, około 8 km od Santa Pola i ok. 20 km od Alicante. Długość wyspy to zaledwie 1800 m, a szerokość 380 m. Wyspa podzielona jest na część wschodnią, która pozostaje niezamieszkana i część zachodnią, w której zlokalizowana jest urocza osada zabudowana starą architekturą rybacką z rynkiem oraz kościołem. Na wyspie nie ma ruchu kołowego! Mieści się tutaj niezliczona ilość barów i restauracji z pysznymi hiszpańskimi przysmakami. Na wyspę można dopłynąć katamaranami lub statkami turystycznymi z Santa Pola, Alicante, Torrevieja i Benidormu.

Kliknij i dowiedz się więcej – Tabarca

Calpe

Calpe – miasto zamieszkuje ok. 25.000 mieszkańców. Dawniej wioska rybacka, a dziś miasto portowe. Mieści się tutaj wapienna skała Ifach o wysokości 332 m, która jest najmniejszym rezerwatem przyrody w Hiszpanii. Na szczyt prowadzą szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Z góry można podziwiać niezapomniane widoki na miasto oraz na plaże: Playa la Fossa, oraz Playa Cantal Roig. Powyżej widok ze skały Ifach.

Punkt widokowy i latarnia morska w Santa Pola

latarnia morska w Santa Pola

Santa Pola to miasto położone ok. 20 km od Alicante. Tutejsze wybrzeże urzeka pięknymi piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Cudowne nadmorskie widoki można podziwiać z nowoczesnego metalowego podestu Mirador del Faro. W pobliżu znajduje się ciekawa latarnia morska, a przy sprzyjającej pogodzie istnieje możliwość lotów na paralotni.

Guadalest

Guadalest-Hiszpania, piękne jezioro wśród gór.

Guadalest – to małe miasteczko oddalone ok. 20 km od Benidormu. Znajduje się tutaj arabski zamek wbudowany w skałę. Do twierdzy można się dostać tylko przez wydrążony w skale tunel. Okoliczne krajobrazy są wyjątkowo malownicze i zapierające dech w piersiach (na zdjęciu powyżej widok rozciągający się z twierdzy – sztuczny zalew). Na turystów czeka tutaj wiele atrakcji – zwiedzanie zamku, muzeów, liczne sklepiki z pamiątkami.

Ogród botaniczny w Elche

Ogród botaniczny w Elche. Fontanna, kaktusy i palmy.

Elche – znajduje się tutaj jedno z największych skupisk palm w Europie. W ogrodzie botanicznym Huerta de Cura liczącym 13.000 m² rosną najstarsze i najwspanialsze okazy. Wśród nich najsłynniejsza Palma Cesarska, nazwana tak na cześć Elżbiety Bawarskiej.

Ponad 10.000 nowych nieruchomości bezpośrednio od sprawdzonych hiszpańskich deweloperów!

Nie masz uprawnień do rejestracji